Arçelik Klima Montaj

Klimanız hangi tip olursa olsun montajı son derece önemlidir. Arçelik Klima Montaj işlerinde cihazdan en yüksek verimi alabilmek için doğru montaj uygulaması yapılması gerekmektedir.

İstanbul Arçelik Klima Montaj ekibimizle eski veya yeni nesil tüm klima cihazlarınızda sizlere en iyi servis desteği vermekteyiz. Son nesil ürün teknolojileri ve eski tip tüm cihazlardaki teknolojiyi yakından bilen ekiplerimizle sizlere en yüksek randırmanlı montaj desteğini vermekteyiz. Klimanın kullanılacağı odanın ölçülerin ve oturma düzeninde ev yüksek performansı alacağınız montaj hizmetini sizlere sunuyoruz. Yanlış yapılacak klima montajları hem yetersiz verim hem daha fazla enerji sarfiyatı hemde sağlık açısından sizlere olumsuz geri dönüşleri olacaktır. Arçelik Klima Servis içerisinde montaj için özel birimimiz bulunmakta olup sizlerden gelen taleplerde aynı gün servisimiz hizmet verecektir.

Arçelik Klima Montajı İşlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klima iç ünite ve Klima dış ünitesinin montaj işçiliği ayrı bir tecrübe ve deneyim istemektedir. İstanbul da Arçelik Klima Servisi için sayısız yetkili ve özel servis firması bulunmaktadır. Ancak kimleri son derece kaliteli hizmet verirken kimileri ise aceleci ve hatalı montaj hizmeti vermektedir. Eksik ve hesapsız yapılan montajlarda kas vadede sizlere olumsuz geri dönüşü olacağı kesindir. Arçelik Klima Montaj işlemine geçilmeden önce nereye klimanın sabitleneceği doğru tespit edilmelidir. İç ve dış üniteler arasındaki mesafenin uygunluğu, aşırı sıcağa maruz kalıp kalmayacağı, diğer elektronik alet ve cihazlarla arasındaki mesafenin yeterliliği, odanın metrekaresi, ve ortalama odada bulacak kişi sayısına göre tepiş yapılır en doğru yer bulunmaktadır.

Arçelik Klima Montaj

Arçelik Klima İç Ünite Montajı Nasıl Yapılır?

Klima iç ünite çalışma prensipleri Arçelik dahil bir markada benzer yapıdadır. Ancak yukarıda bahsettiğimiz teknik detaylar bazı marka yada bazı seri cihazlarda da etkili bir sonuç verebilmektedir. Aşağıda sizlere Arçelik Klima Montaj için bazı yapılacak işlemleri sıraladık.

  1. Klima cihazı montajına başlarken öncelikle iç ünitenin montaj plakası duvara doğru ölçülerde monte edilmesi gerekmektedir. Monte edilecek duvar kesinlikle klima içi ünitesini uzun süreli taşıyacak yapıda olmalıdır.
  2. Klima askısının monte edilmesi sırasında eğimim doğru olması için işaretleme yapılır ve dübel yardımı ile duvara sabitleme yapılır.
  3. Askı ve montaj plakası işlemi bittikten sonra 70 mm panç kullanılarak dış ünite tarafına delik açılır. Bu delikten daha sonra klima boru ve su tahliye borusu geçirilecektir.
  4. Klima İç ünitenin duvara takılmasından önce iç ünitenin elektrik ve akım bağlantılarının hazır hale getirilmesi gerekir.
  5. Klima için kullanıcak akım kabloları ilerde akım sorunları yaşanması adına önemlidir.
  6. Daha sonra evaporatörde kaçak olup olmadığının anlaşılması için tıpalar sökülür.
  7. Klimanın su damlatmaması için boru tamamen sarılır ve izolasyonu yapılır. Panç kullanılarak açılan duvar deliğinden boru çıkarılır ve iç ünite duvardaki askı aparatına dikkatli bir şekilde yerleştirilir.
  8. İç ünite duvara oturtulurken yavaş hareket edilmesi gerekir, klimanın iç ünitesinin yerine tam oturduğundan emin olunmalıdır.

Uygun Fiyatlarla Arçelik Klima Montaj ve Yer Değiştime Servisi

Arçelik Klima Servis

İstanbul Arçelik Klima Servis firması olarak hem Arçelik Klima Montaj hemde yer değiştirme isteklerinizde sizlere hem hızlı servis hemde uygun ekonomik bütçelerle hizmet vermekteyiz. İstanbul da Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası için ayrı servis birimlerimizle haftanın 7 günü sizlere hizmet verebilmekteyiz. Tek Yapmanız gereken sitemizdeki iletişim bölümden bizlere ulaşmanız ve servis kaydınızı oluşturmanızdır. Arçelik Klima Servisim ekipleri aynı gün içerisinde adresinizde sizlere kaliteli ve nitelikli hizmet verecektir.

Arçelik Klima Montaj Servisi

Arçelik Klima Servis Hakkında Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
İstanbul Arçelik Klima Servisi
Önceki yazı
Arçelik Klima Bakım