Arçelik Klima Bakım

Bakımı yapılmayan klima cihazlarından üst düzey performans almak zordur. Arçelik Klima Bakım servisimiz İstanbul içinde sizlere hem uygun servis fiyat tarifleri hemde hızlı hizmet ayrıcalığı bakım desteği vermektedir.

Yaz sıcaklarında bir çoğumuz klimaya ihtiyaç duyarız. Arçelik Klima Bakım işleri yapan firmamız en çok ihtiyaç duyduğunuz sıcaklarda yetersiz ve verimsiz çalışan bir klima yerinde en üst performansta çalışan bir klima sizlere sunmaktadır. Günümüzde bir çok Arçelik Klima sahibi cihazlarına yılda iki defa bakım yaptırmakta ve geri dönüşü hem enerji tasarrufu olarak hemde yeterli verim olarak almaktadır. Arçelik Klima Servis hizmetlerimiz haftanın her günü İstanbul’da iki yakada da sizlere sunulmaktadır.

Ne zaman Arçelik Klima Bakım Yaptırmalıyım?

Öncelikle klimanın kullanılma durumuna göre bakım sayısının belilendiğini belirtelim. Eğer evde kullandığınız bir klimanız var ise yılda 2 kere Arçelik Klima Bakım yaptırmanız cihazdan son derece iyi bir verim alacağınız anlamına gelir. Dileyen klima sahipleri elbette 1 defa da bakım yaptırabilir ancak cihazınızdan dilediğiniz performansı almanız zorlaşabilir. Zamanlama olarakda Arçelik Klima Servisim olarak sizlere önerimiz her mevsim ortasından ziyade yaz ve kış ayları öncesinde Klima bakımı yaptırmanızdır. Bu sayede yazın sıcak aylarında bakım yapılması durumunda klima cihazınızı kullanmama gibi bir durumlada karşılaşmamış olursunuz. Ayrıca tam mevsiminde servis ve bakım talepleri çok yoğun olduğu için daha rahat bir servis tecrübesi yaşarsınız.

Arçelik Klima Bakım

Klimama Neden Bakım Yaptırmalıyım?

Arçelik Klimalar ve diğer tüm marka klimalar öncelikle bakımlı olması nedeniyle daha iyi performans verirler. Bir çok klima sahibinin şikayeti olan Klimam Soğutmuyor, Klimam soğuk üflemiyor yada yeterli derecede ısıtmıyor soruları ile kaşılaşılmaktadır. Tabiki sadece cihazın verimli çalışması değil bakımsız klimalar bulunduğunuz ortamdaki hava kalitesini de düşürmektedir. Soluduğunuz havanın kalitenin temiz bir klima ile bakımsız klima arasındaki farkı oldukça açıktır. Klimalar belirli bir süre kullanımdan sonra kir ve bakterileri tutmaya başlamaktadır. Eğer temizliği ve bakımı yapılmazsa ortamda hoş olmayan kokular oluşmasına neden olacaktır. Arçelik Klima Bakım servisimiz son olarak sizlere enerji detayınıda hatırlamak ister. Bakımsız Klima cihazları oda sıcaklığı bir türlü yakalayamacağı için devamlı çalışma gereksinimi duyarlar. Buda sizlerin yüksek enerji sarfiyatına neden olur ve faturalarınızda kabarma olarak karşınıza çıkar.

Arçelik Klima Bakım Sırasında Neler Yapılmaktadır?

  1. Klimanızın Kondenser ve Evaparatörün klima temizleme ilacı ile ve basınçlı su ile temizlenmektedir.
  2. Arçelik Klimanızın Elektrik tesisatı, V otamat, Akım değerlerinin tümünün kontrolü yapılmaktadır.
  3. Klima R-22 gazının yüksek ve alçak basınç değerinin kontrolü uzman teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır.
  4. Klimanın Drenaj tavası ve hattının temizliği her bakım işleminde düzenli olarak yapılır.
  5. İç fan Klima pervanelerinin temizliği bakım hizmetlerinde yapılmaktadır.
  6. Klimaya ait olan Tüm bağlantılarının kontrolü eksiksiz olarak yapılır.
  7. Klimanın Hava filtrelerinin temizlenmesi en ince ayrıntısına kadar yapılır.
  8. Klima Dış Yüzey temizliği de uygulama sonrasında yapılmaktadır.
  9. Son olarak da bakım bitiminde Eksik ise gaz ilavesi yapılmaktadır.

 

 

Arçelik Klima Bakımı Arçelik Klima Servisi

Arçelik Klima Servis Hakkında Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Arçelik Klima Montaj
Önceki yazı
Arçelik Klima Bakım